Zamknij

Europejska Noc Muzeum z koncertem gwiazdy w Muzeum Wsi Radomskiej!

Europejska Noc Muzeum z koncertem gwiazdy w Muzeum Wsi Radomskiej!

Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu zaprasza 18 maja 2024 roku na Europejską Noc Muzeum, która rozpocznie się w południe i potrwa do późnego wieczora. Tym razem z koncertem znanego tenora!

Europejska Noc Muzeów odbędzie się 18.05.2024 r. w godz. od 11:30 do 21:00. Bilet specjalny - 1 zł. Parking 5 zł.

W tym roku wydarzenie uświetni koncert Voytka Soko Sokolnickiego pt. „KOSMOS”, to oznacza że nie zabraknie efektów świetlnych.

Artysta wystąpi na scenie Amfiteatru Muzeum wsi Radomskiej. Początek o godz. 19:00! Zapewnienie pełnej techniki estradowej pozwoli uczestnikom na wyjątkowe doświadczenie koncertu gwiazdy. Znany tenor wystąpi w nowej odsłonie, ze swoimi autorskimi piosenkami. Jak sam podkreśla nie zabraknie też dedykacji dla mam, w związku ze zbliżającym się Dniem Matki!

Wojciech Sokolnicki niezależny artysta, śpiewak, solista wielu teatrów oraz scen koncertowych w Polsce, jak też za granicą. Tenor dramatyczny młodego pokolenia studiował na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Wałbrzychu w klasie saksofonu. Występuję jako solista na międzynarodowych festiwalach, scenach teatralnych. Reżyseruje koncerty, jest producentem „Opera Night Group” oraz współtwórcą grupy „Tre Voci – tenorzy”.

Od artsysty:

„Voytek Soko Sokolnicki zaprasza Państwa na swój autorski koncert promujący nowa płytę pt. "Kosmos". W trakcie koncertu, Voytek zabiera nas w muzyczną podróż podczas której, w swoich utworach dotyka tematów związanych z ludzką egzystencją, przemijaniem oraz miejscem człowieka w świecie. Charakterystyczne dla kosmosu: cisza i brak grawitacji, są dla Voytka jedynie wymiarem, na tle którego intymne i pełne emocji teksty stają się bardziej słyszalne i wyraziste. Wybrzmiewający z pięknych kompozycji muzycznych przekaz, pozwala każdemu odnaleźć cząstkę siebie w materii otaczającego (wszech)świata. 

Koncert ten, wzbogacą wyjątkowe projekcje multimedialne nieba i kosmosu, dzięki którym wydarzenie to będzie nie tylko muzyczną ucztą dla duszy ale i wspaniałym widowiskiem.”

W tym dniu, czyli 18 maja Muzeum będzie czynne dla zwiedzających od godz. 11.30. Podczas Europejskiej Nocy Muzeów będzie też nie lada gratka dla miłośników zabytkowych aut. O godz. 13.00 rozpocznie się w Muzeum Wsi Radomskiej 6 Rajd Kazimierza, w którym weźmie  udział ok. 20 retro samochodów. Pojazdy będą prezentowane w godz. od 13.00 do 15.00 na polanie pod wiatrakiem. O godz. 15.00 zaplanowano start rajdu, a finał odbędzie się na parkingu przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

 

Dla zwiedzających udostępniamy obiekty muzealne oraz wystawy czasowe:

„Widzenie Świata Sikory” – muzealne plenery (do końca roku). Plenerowa wystawa Tomasza Sikory pt. „Widzenie Świata Sikory” tworzą fotografie, które przedstawiają ludzi oraz plenery Muzeum Wsi Radomskiej. Znany i utytułowany fotografik zainspirował się nimi podczas wizyt w skansenie. Prezentowane obrazy to efekt wielu godzin fotografowania plenerów muzealnych, pól i zagród.

„Od adamaszku do żakardu – dawne tkaniny dworskie” – Dom Ludowy MWR (do 6.10.2024r.). Na parterze Domu Ludowego, goście mieli okazję zanurzyć się w atmosferę życia dworskiego przełomu XIX i XX wieku. Przedstawione tkaniny nie tylko zachwycają swoim pięknem, ale także opowiadają historie o ich funkcjach i zastosowaniach.

Prezentowane eksponaty, najczęściej w formie rekonstrukcji, zachęcają do dotykania i odkrywania ich tekstury. Tablica z próbkami tkanin staje się edukacyjnym elementem wystawy, zwłaszcza dla młodszych zwiedzających, którzy mogą poznać różne rodzaje materiałów i ich przeznaczenie. Zapewniamy Fotografię Pamiątkową w Specjalnie Przygotowanej Foto-Budce!

Odwiedzenie wystawy to doskonała okazja, aby zabawić się w stylizację, poczuć się jak bohaterowie z dawnych czasów i zabrać ze sobą wyjątkową pamiątkę z wizyty w naszym muzeum.

„Wiosna-jesień w Muzeum Wsi Radomskiej” - wystawa poplenerowa uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Radomiu” – prace ukazujące uroki skansenu można podziwiać w Kurniku z Konar do końca czerwca.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2014-2020

×

Drogi Użytkowniku!

Administratorem Twoich danych jest Muzeum Wsi Radomskiej z siedzibą przy ulicy Szydłowieckiej 30 w Radomiu, zarejestrowanym w Rejestrze Instytucji Kultury prowadzonym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego pod numerem RIK/21/99 NIP 796-007-85-07.   Nasz e-mail to  muzeumwsi@muzeum-radom.pl, a numer telefonu 48 332 92 81. Z Inspektorem Ochrony Danych (IOD) skontaktujesz się mailem iod@rodo-radom.pl

Co do zasady Twoje dane zbieramy wyłącznie w celach związanych ze statutowymi zadaniami MUZEUM. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z prawem: w przypadku gdy przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na nas jako administratorze, wykonania umowy oraz gdy przetwarzanie jest niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym. Zawsze prosimy Cię o podanie tylko takiego zakresu danych, jaki jest niezbędny do realizacji naszych celów:

gromadzenie zabytków w statutowo określonym zakresie; katalogowanie i naukowe opracowywanie zgromadzonych zbiorów; przechowywanie gromadzonych zabytków, w warunkach zapewniających im właściwy stan zachowania i bezpieczeństwo, oraz magazynowanie ich w sposób dostępny do celów naukowych; zabezpieczanie i konserwację zbiorów oraz, w miarę możliwości, zabezpieczanie zabytków archeologicznych nieruchomych oraz innych nieruchomych obiektów kultury materialnej i przyrody; urządzanie wystaw stałych i czasowych; organizowanie badań i ekspedycji naukowych, w tym archeologicznych; prowadzenie działalności edukacyjnej; popieranie i prowadzenie działalności artystycznej i upowszechniającej kulturę; udostępnianie zbiorów do celów edukacyjnych i naukowych; zapewnianie właściwych warunków zwiedzania oraz korzystania ze zbiorów i zgromadzonych informacji; prowadzenie działalności wydawniczej, prowadzenie strony www, w tym zakresie serwisów, które poprawiają jakość naszej pracy i poziom oferowanych usług.  

W trosce o bezpieczeństwo zasobów Muzeum informujemy Cię, że będziemy monitorować siedzibę Muzeum z poszanowaniem Twojej ochrony do prywatności. W tym wypadku będziemy działać w oparciu o przepisy prawa i w celu wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym.

Nie będziemy przekazywać Twoich danych poza Polskę, ale możemy udostępnić je podmiotom, które wspierają nas wypełnianiu naszych zadań. Działamy w tym przypadku w celu wypełnienia obowiązków prawnych, które na nas spoczywają oraz w związku z wykonaniem zadań realizowanych w interesie publicznym.

Twoje dane będziemy przetwarzać w oparciu o przepisy prawa obowiązujące w naszym kraju, tak długo, jak przetwarzanie jest  niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na nas jako administratorze; także w związku z realizacją zadań publicznych oraz do momentu ustania przetwarzania w celach planowania związanego z organizacją funkcjonowania Muzeum.

Przysługuje Ci prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz, w zależności od podstawy przetwarzania danych osobowych, także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz prawo do ich przenoszenia i usunięcia.

Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody, masz prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, jednak bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Przysługuje Ci również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, gdy uznasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy prawa.

Podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy prawa; w pozostałym zakresie dobrowolne, ale odmowa ich podania może uniemożliwić podjęcie współpracy, realizację umowy czy usługi.

Szczegółowe zasady ochrony Twojej prywatności znajdują się w naszej Polityce Prywatności i Polityce Cookies.

Administrator Danych Osobowych .