Zamknij

V Spotkania z muzyką w Muzeum Wsi Radomskiej. Muzyka wielu kultur.

V Spotkania z muzyką w Muzeum Wsi Radomskiej. Muzyka wielu kultur.

Zapraszamy 7 maja, godz. 17.00 na koncert inaugurujący projekt „V Spotkania z muzyką w Muzeum Wsi Radomskiej. Muzyka wielu kultur”. Wystąpią: Anna Maria Jopek – śpiew, Robert Kubiszyn – gitara basowa, Emanuel Bączkowski – organy, Maria Gładkowska – słowo.

Projekt „Muzyka wielu kultur” to kolejna, piąta odsłona spotkań z muzyką  w Muzeum Wsi Radomskiej, które mają na celu prezentację różnych kultur oraz stylów muzycznych. Jest to niecodzienna możliwość spotkania z kulturą wysoką i gwarancja przeżyć artystycznych na najwyższym poziomie. Muzeum Wsi Radomskiej, jako jedyne w Polsce, posiada czynne organy piszczałkowe, które mogą być wykorzystywane do koncertowania.

Inauguracja odbędzie się 7 maja br. o godz. 17.00 w kościele z Wolanowa na terenie Muzeum.

Na koncercie inaugurującym projekt pn. „V Spotkania z muzyką w Muzeum Wsi Radomskiej. Muzyka wielu kultur” wystąpią: Anna Maria Jopek w repertuarze specjalnie przygotowanym na potrzeby projektu. Wokalistce towarzyszyć będzie Robert Kubiszyn – basista jazzowy, oraz Emanuel Bączkowski na organach. Zostaną zaprezentowane autorskie utwory, pojawią się elementy jazzu, folku, fado. Nie zabraknie także nieoczywistych inspiracji muzyką kościelną oraz form improwizowanych. Całość dopełnią wiersze Bolesława Leśmiana w interpretacji Marii Gładkowskiej.

 

 

Patronat medialny: Radio Radom, Gość Niedzielny, Echo Dnia, Rekord Grupa Mediowa (Radio Rekord, 7 dni, Telewizja Dami, Co Za Dzień)

Partnerzy: Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Archidiecezji Warszawskiej, Związek Artystów Scen Polskich

Sponsorzy: Fogiel&Fogiel

 UWAGA!  bardzo prosimy o nie nagrywanie i nie fotografowanie podczas występu artystów !!

 

 

W tym dniu dla Państwa wygody uruchomimy dodatkową kasę biletową przy starym wejściu do muzeum od strony ul. Szydłowieckiej. Kasa czynna będzie w godzinach od 14.00 do 17.00.
Przypominamy, że na wstęp do muzeum obowiązują bilety cenie: 20 zł bilet normalny, 12 zł bilet ulgowy oraz 5 zł bilet parkingowy.
 
 
 
_________________________________________________________________________________________________________________

Anna Maria Jopek – Stylistyczne ramy działalności AMJ tworzą trzy obszary muzycznych doświadczeń: wyniesione z domu zamiłowanie do folkloru, klasyczne wykształcenie muzyczne (absolwentka klasy fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina) i miłość do jazzu. Te trzy płaszczyzny występujące w twórczości Jopek w różnych proporcjach, utrzymują jej twórczość w szerokim spektrum stylistycznym, od (zwłaszcza we wczesnym okresie) utworów w konwencji modern popu, przez oryginalne własne kompozycje stylistycznie autonomiczne, po tę część twórczości, którą często określa się dziś jako „contemporary eclectic jazz”. Zarówno w warstwie koncepcyjnej, wykonawczo-interpretacyjnej, jak i produkcyjnej. AMJ ma na swoim koncie (prócz większości najistotniejszych polskich wykonawców) współpracę z takimi gigantami światowego jazzu jak Pat Metheny, Branford Marsalis, Gonzalo Rubalcaba, Makoto Ozone, Richard Bona. Każdy koncert AMJ, którego można być świadkiem jest małym wycinkiem drogi jej rozwoju, którą nieustannie podąża.

Robert Kubiszyn – jeden z najbardziej wszechstronnych  i wziętych kontrabasistów i gitarzystów basowych tej części Europy. Kompozytor, aranżer, producent muzyczny, realizator nagrań. W jego dyskografii znajduje się ponad 120 albumów. Debiutancki autorski album „Before Sunrise” okrzyknięto wydarzeniem roku i nagrodzono prestiżową statuetką Fryderyka 2011. Międzynarodowa produkcja albumu Michaela „Patchesa” Stewarta „On Fire” pokazała wszechstronność stylistyczną realizacji jego prac a w nim oprócz lidera możemy usłyszeć takie ikony jazzu jak Kenny Garrett,Raul Midon czy George Duke. Artysta jako sideman wystąpił w dziesiątkach nagrań i koncertów dla najważniejszych postaci sceny muzycznej w Polsce i za granicą. Byli to m.in. Makoto Ozone z Tokijską Orkiestrą Symfoniczną, Vinnie Colaiuta, Gary Husband, Frank McComb, Adam Pierończyk, Tomasz Stańko, Jarosław Śmietana, Zbigniew Namysłowski, Michał Urbaniak, Ewa Bem, Urszula Dudziak, Mieczysław Szcześniak, Kuba Badach. Na stałe współpracuje z Grzegorzem Turnauem (od 1997 roku), Henrykiem i Dorotą Miśkiewicz, Krzysztofem Herdzinem, Markiem Napiórkowskim.

Maria Gładkowska – po ukończeniu studiów była aktorką Teatru Studio w Warszawie. W późniejszych latach była związana z teatrami warszawskimi. Od 2017 roku ponownie jest aktorką łódzkiego Teatru Nowego, gdzie współtworzy z Jackiem Orłowskim Krakowski Salon Poezji w Łodzi. Jej pierwszą ważną rolą filmową była Dorota Kolędowa w komedii „Wyjście awaryjne”. W 1986 roku wystąpiła w filmie „C.K. Dezerterzy” Janusza Majewskiego i została uhonorowana Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego za rolę księżnej Daisy w dramacie historycznym Filipa Bajona „Magnat”. Do jej ważniejszych ról filmowych należą: rola Ani w „Dekalogu I” w reż. Krzysztofa Kieślowskiego (1989), Ambasadorowej w „Balu na dworcu w Koluszkach” reż. Filip Bajon (1989), dziedziczki w „Historii kina w Popielawach” reż. Jan Jakub Kolski (1998) oraz wielkiej księżnej Julii w „Chopin. Pragnienie miłości” reż. Jerzy Antczak (2002).

Emanuel Bączkowski - organy, doktor sztuk muzycznych, solista i kameralista znany z międzynarodowych festiwali organowych. W najznamienitszych bazylikach rzymskich wykonał cykl recitali tematycznie związanych z Bożym Narodzeniem i Wielkim Postem. 

 

Kolejne koncerty odbędą się: 18.06, 2.07, 13.08, 10. 09, 8.10 br.

 

 

 

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2014-2020

×

Drogi Użytkowniku!

Administratorem Twoich danych jest Muzeum Wsi Radomskiej z siedzibą przy ulicy Szydłowieckiej 30 w Radomiu, zarejestrowanym w Rejestrze Instytucji Kultury prowadzonym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego pod numerem RIK/21/99 NIP 796-007-85-07.   Nasz e-mail to  muzeumwsi@muzeum-radom.pl, a numer telefonu 48 332 92 81. Z Inspektorem Ochrony Danych (IOD) skontaktujesz się mailem iod@rodo-radom.pl

Co do zasady Twoje dane zbieramy wyłącznie w celach związanych ze statutowymi zadaniami MUZEUM. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z prawem: w przypadku gdy przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na nas jako administratorze, wykonania umowy oraz gdy przetwarzanie jest niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym. Zawsze prosimy Cię o podanie tylko takiego zakresu danych, jaki jest niezbędny do realizacji naszych celów:

gromadzenie zabytków w statutowo określonym zakresie; katalogowanie i naukowe opracowywanie zgromadzonych zbiorów; przechowywanie gromadzonych zabytków, w warunkach zapewniających im właściwy stan zachowania i bezpieczeństwo, oraz magazynowanie ich w sposób dostępny do celów naukowych; zabezpieczanie i konserwację zbiorów oraz, w miarę możliwości, zabezpieczanie zabytków archeologicznych nieruchomych oraz innych nieruchomych obiektów kultury materialnej i przyrody; urządzanie wystaw stałych i czasowych; organizowanie badań i ekspedycji naukowych, w tym archeologicznych; prowadzenie działalności edukacyjnej; popieranie i prowadzenie działalności artystycznej i upowszechniającej kulturę; udostępnianie zbiorów do celów edukacyjnych i naukowych; zapewnianie właściwych warunków zwiedzania oraz korzystania ze zbiorów i zgromadzonych informacji; prowadzenie działalności wydawniczej, prowadzenie strony www, w tym zakresie serwisów, które poprawiają jakość naszej pracy i poziom oferowanych usług.  

W trosce o bezpieczeństwo zasobów Muzeum informujemy Cię, że będziemy monitorować siedzibę Muzeum z poszanowaniem Twojej ochrony do prywatności. W tym wypadku będziemy działać w oparciu o przepisy prawa i w celu wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym.

Nie będziemy przekazywać Twoich danych poza Polskę, ale możemy udostępnić je podmiotom, które wspierają nas wypełnianiu naszych zadań. Działamy w tym przypadku w celu wypełnienia obowiązków prawnych, które na nas spoczywają oraz w związku z wykonaniem zadań realizowanych w interesie publicznym.

Twoje dane będziemy przetwarzać w oparciu o przepisy prawa obowiązujące w naszym kraju, tak długo, jak przetwarzanie jest  niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na nas jako administratorze; także w związku z realizacją zadań publicznych oraz do momentu ustania przetwarzania w celach planowania związanego z organizacją funkcjonowania Muzeum.

Przysługuje Ci prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz, w zależności od podstawy przetwarzania danych osobowych, także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz prawo do ich przenoszenia i usunięcia.

Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody, masz prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, jednak bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Przysługuje Ci również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, gdy uznasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy prawa.

Podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy prawa; w pozostałym zakresie dobrowolne, ale odmowa ich podania może uniemożliwić podjęcie współpracy, realizację umowy czy usługi.

Szczegółowe zasady ochrony Twojej prywatności znajdują się w naszej Polityce Prywatności i Polityce Cookies.

Administrator Danych Osobowych .