Zamknij

NOWY PRZEWODNIK TURYSTYCZNY

NOWY PRZEWODNIK TURYSTYCZNY

Już od kilku dni można pobrać cyfrową wersję nowego przewodnika turystycznego "Odpocznij na Mazowszu".

A w nim takie wątki i propozycje tras jak: mazowieckie w jeden dzień, pomysł na weekend, podróż z przygodami, Mazowsze tematycznie, smaki Mazowsza, mazowieckie aktywnie, bliżej natury, Mazowsze etnograficznie, informacje praktyczne... Zapraszamy do lektury i życzymy wspaniałych podróży!


Mazowsze, największe z polskich województw, to niezwykle atrakcyjny region. Można tu znaleźć wie-lowiekowe zabytki, malownicze krajobrazy i barwny folklor. To na Mazowszu jest najdłuższy brukowany rynek w Europie i najstarsza szkoła w Polsce, porównywana do francuskiego Verdun twierdza i najwięk-sza kolekcja sztuki secesyjnej w kraju. Nie brakuje tu także cennej przyrody, z wpisanym na listę UNESCO Kampinoskim Parkiem Narodowym na czele. Turystów przyciągają również leśne krajobrazy pradaw-nych puszcz, oraz rzeki i jeziora wprost idealne na wodne przygody. Miłośnikom dobrej kuchni polecają się mazowieckie kulinaria. Wiele atrakcji połączonych jest szlakami turystycznymi, również tematyczny-mi, jak Szlak Książąt Mazowieckich, Szlak Bitwy Warszawskiej, Szlak Chopinowski, Skarbiec Mazowiecki, W kręgu dziedzictwa żydowskiego czy Mazowsze na Filmowo. Podążanie nimi to doskonały sposób na poznawanie regionu połączone z aktywnym wypoczynkiem.

Oddajemy w Państwa ręce przewodnik po naszym regionie, który – wierzymy w to – będzie dla Państwa inspiracją, rekomendacją i zachętą do podróżowania po Mazowszu.

Jest również dobra informacja dla fanów klasycznych wydawnictw w formie książkowej. Już niebawem 12.000 bezpłatnych egzemplarzy naszego przewodnika pojawi się w Informacjach Turystycznych na terenie całego Mazowsza oraz oczywiście w siedzibie Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Jak tylko ksiązki dotrą do nas z drukarni - damy znać na naszej stronie www.mrot.pl oraz na www.facebook.com/Mazowiecka.Regionalna.Organizacja.Turystyczna/ więc warto nas obserwować!

Przewodnik zotał wydany w ramach kampanii "Odpocznij na Mazowszu" finansowanej ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

 Przewodnik do pobrania: http://mrot.pl/7-aktualnosci/1945-nowy-przewodnik-turystyczny-odpocznij-na-mazowszu

 

Z ostatniej chwili! Przewodnik jest bardzo pozytywnie oceniany prez pierwszych czytelników.

Oprócz wywiadów udzielanych dla radia jak np. Radio dla Ciebie pojawiają się też recenzje jak np.

https://www.dziendobrywarszawo.pl/bezplatny-przewodnik-po-mazowszu/

 

 

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2014-2020

×

Drogi Użytkowniku!

Administratorem Twoich danych jest Muzeum Wsi Radomskiej z siedzibą przy ulicy Szydłowieckiej 30 w Radomiu, zarejestrowanym w Rejestrze Instytucji Kultury prowadzonym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego pod numerem RIK/21/99 NIP 796-007-85-07.   Nasz e-mail to  muzeumwsi@muzeum-radom.pl, a numer telefonu 48 332 92 81. Z Inspektorem Ochrony Danych (IOD) skontaktujesz się mailem iod@rodo-radom.pl

Co do zasady Twoje dane zbieramy wyłącznie w celach związanych ze statutowymi zadaniami MUZEUM. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z prawem: w przypadku gdy przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na nas jako administratorze, wykonania umowy oraz gdy przetwarzanie jest niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym. Zawsze prosimy Cię o podanie tylko takiego zakresu danych, jaki jest niezbędny do realizacji naszych celów:

gromadzenie zabytków w statutowo określonym zakresie; katalogowanie i naukowe opracowywanie zgromadzonych zbiorów; przechowywanie gromadzonych zabytków, w warunkach zapewniających im właściwy stan zachowania i bezpieczeństwo, oraz magazynowanie ich w sposób dostępny do celów naukowych; zabezpieczanie i konserwację zbiorów oraz, w miarę możliwości, zabezpieczanie zabytków archeologicznych nieruchomych oraz innych nieruchomych obiektów kultury materialnej i przyrody; urządzanie wystaw stałych i czasowych; organizowanie badań i ekspedycji naukowych, w tym archeologicznych; prowadzenie działalności edukacyjnej; popieranie i prowadzenie działalności artystycznej i upowszechniającej kulturę; udostępnianie zbiorów do celów edukacyjnych i naukowych; zapewnianie właściwych warunków zwiedzania oraz korzystania ze zbiorów i zgromadzonych informacji; prowadzenie działalności wydawniczej, prowadzenie strony www, w tym zakresie serwisów, które poprawiają jakość naszej pracy i poziom oferowanych usług.  

W trosce o bezpieczeństwo zasobów Muzeum informujemy Cię, że będziemy monitorować siedzibę Muzeum z poszanowaniem Twojej ochrony do prywatności. W tym wypadku będziemy działać w oparciu o przepisy prawa i w celu wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym.

Nie będziemy przekazywać Twoich danych poza Polskę, ale możemy udostępnić je podmiotom, które wspierają nas wypełnianiu naszych zadań. Działamy w tym przypadku w celu wypełnienia obowiązków prawnych, które na nas spoczywają oraz w związku z wykonaniem zadań realizowanych w interesie publicznym.

Twoje dane będziemy przetwarzać w oparciu o przepisy prawa obowiązujące w naszym kraju, tak długo, jak przetwarzanie jest  niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na nas jako administratorze; także w związku z realizacją zadań publicznych oraz do momentu ustania przetwarzania w celach planowania związanego z organizacją funkcjonowania Muzeum.

Przysługuje Ci prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz, w zależności od podstawy przetwarzania danych osobowych, także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz prawo do ich przenoszenia i usunięcia.

Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody, masz prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, jednak bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Przysługuje Ci również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, gdy uznasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy prawa.

Podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy prawa; w pozostałym zakresie dobrowolne, ale odmowa ich podania może uniemożliwić podjęcie współpracy, realizację umowy czy usługi.

Szczegółowe zasady ochrony Twojej prywatności znajdują się w naszej Polityce Prywatności i Polityce Cookies.

Administrator Danych Osobowych .