Zamknij

3xMoniuszko

3xMoniuszko

KLASYKA, JAZZ, FOLK uczta dla ducha i ucha - podróż po twórczości Stanisława Moniuszki z okazji 200 urodzin artysty i roku Moniuszkowskiego.

Serdecznie zapraszamy na pierwszy koncert z cyklu 3 x Moniuszko który odbędzie się 30 czerwca 2019 w Muzeum Wsi Radomskiej. Tego dnia spotkać będzie można się z Twórczością Stanisława Moniuszki w  aż trzech odsłonach i aranżacjach. 

wystąpią dla Państwa :

MONIUSZKO KLASYCZNIE  godz.14:30 w Amfiteatrze Muzeum Wsi Radomskiej :

JOLANTA PSZCZÓŁKOWSKA-PAWLIK -pianistka, kameralistka, menadżer kultury. Pomysłodawczyni i koordynatorka  cyklu koncertów „Moniuszko-pieśni, ballady i duety” stworzyła swój projekt z okazji Roku Moniuszkowskiego 2019. Zaprosiła do niego młodych, wyróżniających się śpiewaków-głównie studentów i absolwentów Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego im.F.Chopina w Warszawie. Jolanta Pszczółkowska-Pawlik jest zarówno Dyrektorem Agencji Koncertowej „Pawlik Relations” - producentką nagrodzonej Grammy  płyty „Night in Calisia”,ma na swoim koncie wydanie ponad 15 płyt Włodka Pawlika, organizację wielu festiwali muzycznych jak też organizację ponad 300 koncertów z projektami  jazzowymi swojego męża-  Włodka Pawlika jak tez ze swoimi -z muzyka klasyczną. Jest również koncertująca pianistką, koncentrująca się na wykonywaniu repertuaru kameralnego i pieśniarskiego. Na swoim koncie ma nagranie dwóch płyt z cyklami F.Schuberta -Winterreise i Die Schoene Mullerin, które otrzymały wiele zaszczytnych nagród i wyróżnień w tym nominację do Fryderyka 2013 oraz tytuły Płyt Roku magazynu „Hi-Fi i muzyka” -2013 i 2015. W ostatnim czasie Jolanta Pszczółkowska-Pawlik koncentruje swoją pracę nad nagraniem wszystkich pieśni S.Moniuszki. Ma na swoim koncie trzy nagrane płyty: vol.1 - 2014, vol.2 - 2016 oraz  vol.3 - 2019. Pomysłodawczyni i Dyrektor Festiwalu „Moniuszko na Trakcie Królewskim” Warszawa 2019. W roku 2018 wraz z solistami nagrała wszystkie ballady na głos i fortepian S.Moniuszki. W grudniu 2018 otrzymała „Perłę honorową” w dziedzinie kultury w rankingu The Polish Market. Nagrody wręczane są corocznie na uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie. Jest członkiem zarządu Towarzystwa Miłośników Muzyki Moniuszki, które jest pomysłodawcą nadania imienia Wielkiego Kompozytora Dworcowi Centralnemu w Warszawie -co miało miejsce na uroczystości 5.01.2019 w obecności Wicepremiera, Ministra MKiDN-P.Glińskiego.

MONIUSZKO NA FOLKOWO godz. 16:00  przed Dworem z Pieczysk na terenie Muzeum Wsi Radomskiej 

W tej części koncertowania spotkacie się Państwo z sylwetką kompozytora którą przybliżą nam członkowie z Radomskiej Grupy Opowiadczaczy , poprowadzą oni również warsztaty prostych instrumentów muzycznych.

natomiast na scenie zagra zespół VIKLINOVA, który tworzy własne kompozycje, odwołujące się do tradycyjnej muzyki wokalnej i instrumentalnych z różnych części Polski. Viklinova powstała z inicjatywy Karoliny Matuszkiewicz (skrzypaczki, suczystki, wokalistki) i jest kontynuacją zespołu Karma Trio. Karma Trio zostało docenione m.in. na Turnieju Muzyków Prawdziwych w Szczecinie - II Miejsce w 2016 roku, oraz na Mikołajkach Folkowych w Lublinie, gdzie otrzymało III Miejsce, Nagrodę Publiczności i indywidualną nagrodę wokalną, przyznaną Karolinie (grudzień 2016). Poszukując nowych jakości brzmieniowych, przekształciło się w kwartet, poszerzając swoje instrumentarium o perkusjonalia. Repertuar grupy wzbogacił się o autorskie kompozycje i interpretacje muzyki ludowej, w oparciu o indywidualne doświadczenia muzyczne każdego instrumentalisty. Skład zespołu: Patryk Walczak - akordeon, Patrycja Napierała – instrumenty perkusyjne, Jacek Mazurkiewicz – kontrabas, Karolina Matuszkiewicz - śpiew, fidele kolanowe, skrzypce.

Tym razem pochylą się nad kompozycjami Stanisława Moniuszki i zaprezentują je nam w aranżacjach Folkowych.

MONIUSZKO NA JAZZOWO godz.18:00 w Amfiteatrze Muzeum Wsi Radomskiej

Włodzimierz Pawlik „Pawlik/Moniuszko -Polish Jazz” -  Światowej sławy polski pianista jazzowy Włodek Pawlik wziął na warsztat najsłynniejsze pieśni i arie Stanisława Moniuszki aranżując je i nagrywając w  jazzowej estetyce. Efekt -jak zwykle w odniesieniu do tego wybitnego artysty –  fantastyczny. Muzyka z najnowszego albumu pianisty, to rozkosz dla ucha i..ducha.

Bez cienia wątpliwości otrzymujemy dzieło najwyższej próby, które zadowoli zarówno prawdziwych koneserów muzycznych jak też szerokie grono słuchaczy. W repertuarze znajdą się prawdziwe perły twórczości moniuszkowskiej:

   Prząśniczka-pieśń, Aria Jontka z opery Halka „Szumią jodły na gór szczycie..”, Aria Skołuby z opery Straszny dwór  „Ten zegar stary”, Znasz-li ten kraj-pieśń, Aria Halki z opery Halka „Gdyby rannym słonkiem..”, Pieśń wieczorna „Po nocnej rosie..”, Kum i kuma -pieśń, Matko już nie ma cię-pieśń, Motyw  z kurantem z opery „Straszny dwór”

„Pawlik/Moniuszko-Polish Jazz” pianista zaprosił muzyków tworzących na co dzień najsłynniejszy polski zespół jazzowy „Włodek Pawlik Trio”

Już dziś zapraszamy Państwa również na kolejne koncerty z cyklu "3 x Moniuszko " które odbędą się:

18 Sierpnia i 15 Września 2019 tym razem usłyszymy twórczość S.Moniuszki SAKRALNIE więcej info wkrótce.

 

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2014-2020

×

Drogi Użytkowniku!

Administratorem Twoich danych jest Muzeum Wsi Radomskiej z siedzibą przy ulicy Szydłowieckiej 30 w Radomiu, zarejestrowanym w Rejestrze Instytucji Kultury prowadzonym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego pod numerem RIK/21/99 NIP 796-007-85-07.   Nasz e-mail to  muzeumwsi@muzeum-radom.pl, a numer telefonu 48 332 92 81. Z Inspektorem Ochrony Danych (IOD) skontaktujesz się mailem iod@rodo-radom.pl

Co do zasady Twoje dane zbieramy wyłącznie w celach związanych ze statutowymi zadaniami MUZEUM. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z prawem: w przypadku gdy przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na nas jako administratorze, wykonania umowy oraz gdy przetwarzanie jest niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym. Zawsze prosimy Cię o podanie tylko takiego zakresu danych, jaki jest niezbędny do realizacji naszych celów:

gromadzenie zabytków w statutowo określonym zakresie; katalogowanie i naukowe opracowywanie zgromadzonych zbiorów; przechowywanie gromadzonych zabytków, w warunkach zapewniających im właściwy stan zachowania i bezpieczeństwo, oraz magazynowanie ich w sposób dostępny do celów naukowych; zabezpieczanie i konserwację zbiorów oraz, w miarę możliwości, zabezpieczanie zabytków archeologicznych nieruchomych oraz innych nieruchomych obiektów kultury materialnej i przyrody; urządzanie wystaw stałych i czasowych; organizowanie badań i ekspedycji naukowych, w tym archeologicznych; prowadzenie działalności edukacyjnej; popieranie i prowadzenie działalności artystycznej i upowszechniającej kulturę; udostępnianie zbiorów do celów edukacyjnych i naukowych; zapewnianie właściwych warunków zwiedzania oraz korzystania ze zbiorów i zgromadzonych informacji; prowadzenie działalności wydawniczej, prowadzenie strony www, w tym zakresie serwisów, które poprawiają jakość naszej pracy i poziom oferowanych usług.  

W trosce o bezpieczeństwo zasobów Muzeum informujemy Cię, że będziemy monitorować siedzibę Muzeum z poszanowaniem Twojej ochrony do prywatności. W tym wypadku będziemy działać w oparciu o przepisy prawa i w celu wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym.

Nie będziemy przekazywać Twoich danych poza Polskę, ale możemy udostępnić je podmiotom, które wspierają nas wypełnianiu naszych zadań. Działamy w tym przypadku w celu wypełnienia obowiązków prawnych, które na nas spoczywają oraz w związku z wykonaniem zadań realizowanych w interesie publicznym.

Twoje dane będziemy przetwarzać w oparciu o przepisy prawa obowiązujące w naszym kraju, tak długo, jak przetwarzanie jest  niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na nas jako administratorze; także w związku z realizacją zadań publicznych oraz do momentu ustania przetwarzania w celach planowania związanego z organizacją funkcjonowania Muzeum.

Przysługuje Ci prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, ograniczenia przetwarzania oraz, w zależności od podstawy przetwarzania danych osobowych, także prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz prawo do ich przenoszenia i usunięcia.

Jeżeli przetwarzanie danych odbywa się na podstawie zgody, masz prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie, jednak bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Przysługuje Ci również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, gdy uznasz, że przetwarzanie Twoich danych osobowych narusza przepisy prawa.

Podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy prawa; w pozostałym zakresie dobrowolne, ale odmowa ich podania może uniemożliwić podjęcie współpracy, realizację umowy czy usługi.

Szczegółowe zasady ochrony Twojej prywatności znajdują się w naszej Polityce Prywatności i Polityce Cookies.

Administrator Danych Osobowych .