Zamknij

Jesień na dawnej wsi. Zaproszenie do konkursu

Jesień na dawnej wsi. Zaproszenie do konkursu

Skansen w Sierpcu pragnie zaprosić dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat do uchwycenia tych niezapomnianych plenerów w pracach plastycznych i wzięcia udziału konkursie "Jesienny pejzaż wsi. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu".

Jesienią krajobraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaskakuje mnogością barw. Otaczające muzealną wieś pola uprawne, las, parki dworskie, ogrody i sady tworzą pejzaże, którymi trudno się nie zachwycić. Dominują w niej różne odcienie żółci, czerwieni, zieleni i brązu. Skansen w Sierpcu pragnie zaprosić dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat do uchwycenia tych niezapomnianych plenerów w pracach plastycznych i wzięcia udziału konkursie „Jesienny pejzaż wsi. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu”.

Rywalizacja podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy odbywa się w szkole lub placówce, do której uczęszczają uczestnicy. Ich zadaniem jest wykonanie pracy ukazującej jesienny krajobraz wsi mazowieckiej z przełomu XIX i XX wieku prezentowanej w Muzeum w Sierpcu. Tematem ich dzieł mogą więc stać się np. chłopskie zagrody z krytymi strzechą chałupami i otoczone lasem, kapliczki przydrożne, wiatrak, pola uprawne, ogródki, czy wielobarwne sady. Mogą w tym celu użyć jednej z czterech technik: rysunku kredkami lub pastelami; malowanki farbami; wyklejanki; kolażu. Efekt ich twórczych działań należy przygotować na papierze (gramatura 80-160 g/m2) lub kartonie (gramatura 160-250 g/m2) formatu A3. Najlepsze spośród nich powinny zostać następnie dostarczone osobiście lub przesłane wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową na adres organizatora konkursu, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu (09-200 Sierpc, ul. Narutowicza 64). Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 6 listopada 2017 roku (Uwaga: liczy się data wpływu). W drugim etapie specjalnie powołana komisja wyłoni zwycięzców, przyznając po trzy miejsca w kategoriach wiekowych: 10–11 lat, 12–13 lat, 14–16 lat. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród laureatom nastąpi 17 listopada w skansenie w Sierpcu. Jest o co walczyć. Na zwycięzców czeka wysokiej klasy sprzęt elektroniczny i sportowy, a także pamiątkowe dyplomy. Nagrodzone prace podziwiać będzie można na wystawie pokonkursowej na terenie Muzeum.

Celem konkursu jest pogłębienie wrażliwości młodych ludzi na piękno przyrody; zwrócenie uwagi na jej rolę w tworzeniu przestrzeni skansenowskiej, a przez to potrzebę jej ochrony; przybliżenie wpływu jaki cykl zmiany pór roku wywierał na codzienne życie i tradycję mieszkańców dawnej wsi; a także poszerzenie wiedzy ekologicznej dzieci i młodzieży.

Regulamin rywalizacji dostępny jest na stronie mwmskansen.pl. Konkurs „Jesienny pejzaż wsi. Ochrona ekspozycji przyrodniczej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu” dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji w kwocie 9900,00 zł brutto.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie i wspólnego odkrywania uroków jesieni na dawnej wsi.

ms

Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego 2014-2020

×

Drogi Użytkowniku!

Administratorem Twoich danych jest Muzeum Wsi Radomskiej z siedzibą przy ulicy Szydłowieckiej 30 w Radomiu, zarejestrowanym w Rejestrze Instytucji Kultury prowadzonym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego pod numerem RIK/21/99 NIP 796-007-85-07. Nasz e-mail to muzeumwsi@muzeum-radom.pl, a numer telefonu 48 332 92 81. Z Inspektorem Ochrony Danych (IOD) skontaktujesz się mailem info@rodo-radom.pl

Co do zasady Twoje dane zbieramy wyłącznie w celach związanych ze statutowymi zadaniami MUZEUM. Podstawą naszego działania są przepisy prawa i nasz prawnie uzasadnionego interes jako administratora danych. Zawsze prosimy Cię o podanie tylko takiego zakresu danych, jaki jest niezbędny do realizacji naszych celów:

 • gromadzenie zabytków w statutowo określonym zakresie;
 • katalogowanie i naukowe opracowywanie zgromadzonych zbiorów;
 • przechowywanie gromadzonych zabytków, w warunkach zapewniających im właściwy stan zachowania i bezpieczeństwo, oraz magazynowanie ich w sposób dostępny do celów naukowych;
 • zabezpieczanie i konserwację zbiorów oraz, w miarę możliwości, zabezpieczanie zabytków archeologicznych nieruchomych oraz innych nieruchomych obiektów kultury materialnej i przyrody;
 • urządzanie wystaw stałych i czasowych;
 • organizowanie badań i ekspedycji naukowych, w tym archeologicznych;
 • prowadzenie działalności edukacyjnej;
 • popieranie i prowadzenie działalności artystycznej i upowszechniającej kulturę;
 • udostępnianie zbiorów do celów edukacyjnych i naukowych;
 • zapewnianie właściwych warunków zwiedzania oraz korzystania ze zbiorów i zgromadzonych informacji;
 • prowadzenie działalności wydawniczej,
 • prowadzenie strony www, w tym zakresie serwisów, które poprawiają jakość naszej pracy i poziom oferowanych usług.

W trosce o bezpieczeństwo zasobów Muzeum informujemy Cię, że będziemy monitorować siedzibę Muzeum z poszanowaniem Twojej ochrony do prywatności. W tym wypadku będziemy działać w oparciu o przepisy prawa i nasz prawnie uzasadniony interes realizowany jako administrator danych.

Nie będziemy przekazywać Twoich danych poza Polskę, ale możemy udostępnić je podmiotom, które wspierają nas wypełnianiu naszych zadań. Działamy w tym przypadku w celu wypełnienia obowiązków prawnych, które na nas spoczywają oraz w związku z naszym prawnie usprawiedliwionym interesem.

Twoje dane będziemy przetwarzać w oparciu o przepisy prawa obowiązujące w naszym kraju oraz uzasadniony interes realizowany przez nas jako administratora danych tj. do momentu ustania przewarzania w celach planowania związanego z organizacją funkcjonowania Muzeum.

Przysługuje Ci prawo dostępu do Twoich danych, a także sprostowania, żądania usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Masz także prawo złożenia skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych osobowych jest obligatoryjne w oparciu o przepisy prawa; w pozostałym zakresie dobrowolne, ale odmowa ich podania może uniemożliwić podjęcie współpracy, realizację umowy czy usługi.

Szczegółowe zasady ochrony Twojej prywatności znajdują się w naszej Polityce Prywatności i Polityce Cookies.

Administrator Danych Osobowych