Pólkolonie: "Mali detektywi na tropie pamiętnika Pradziadka"

data utworzenia:
Pólkolonie: "Mali detektywi  na tropie pamiętnika Pradziadka"
Pólkolonie: "Mali detektywi  na tropie pamiętnika Pradziadka"
Pólkolonie: "Mali detektywi  na tropie pamiętnika Pradziadka"
Pólkolonie: "Mali detektywi  na tropie pamiętnika Pradziadka"
Pólkolonie: "Mali detektywi  na tropie pamiętnika Pradziadka"
Pólkolonie: "Mali detektywi  na tropie pamiętnika Pradziadka"

Muzeum Wsi Radomskiej to prawdziwa baśń w środku miasta. Spokój i cisza schowały się tu przed zgiełkiem pędzącego życia. Dyrekcja MWR udostępnia dzieciom miejsce na organizacje półkolonii, żeby pokazać podopiecznym, jak piękna była mazowiecka wieś przed laty. Tutaj dzieci wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez animatorów ze Studia Edukacji Artystycznej PINEZKA. Zdobędą także „Certyfikat pradziadka”, wykonując  wszystkie niegdyś konieczne do życia czynności, takie jak: noszenie wody w wiaderku, robienie sznurka, pieczenie chleba itp. Codziennie będziemy odkrywali nową kartkę z pamiętnika Pradziadka i razem  z nim będziemy odkrywali zagadki wsi. Dowiemy się, kto ukrył skarb we młynie i co kryje się w tajemniczym stawie. Oprócz tego oczywiście będą ogniska z kiełbaskami, zabawa taneczna pod chmurką, zawody sportowe na świeżym powietrzu, zabawa bańkami mydlanymi, chowanki, przebieranki i podchody. Zapewniamy dzieciom 3 pyszne posiłki  oraz opiekę wykwalifikowanej i uśmiechniętej kadry gotowej na przygody.

Informacji na temat półkolonii STUDIO PINEZKA udziela  telefoniczne po numerem: 698730047; 697 905 011 oraz e - mailowy: biuro@pinezka.edu.pl

 

http://www.pinezka.edu.pl/

 

Dostępne terminy turnusów 10 dniowych

I : 03.07.2017 do 14.07.2017 cena  650
II: 17.07.2017 do 28.07.2017 cena 650 zł,
III: 31.07.2017 do 11.08.2017 cena 650 zł,
IV :14.08.2017 do 25.08.2017 590 zł zł,( turnus liczy 9 dni)
UWAGA: Jest możliwość rezerwacji tylko 1 tygodnia w cenie 350 zł
 
Organizacja wypoczynku: 
Rodzice sami dowożą dzieci do MWR od 7.30 do 8.30 i odbierają dzieci do godziny 17.00 z MWR !
 
PLAN DNIA:
7.00-8.30:zbiórka dzieci  na terenie świetlicy w MWR,
9.00-9.30:śniadanie,
12.00-13.00: obiad,
15.00-15.30: podwieczorek,
16.00-17.00:odbiór dzieci z  MWR. 
 
PLAN RAMOWY PÓŁKOLONII
„Mali detektywi na tropie pamiętnika Pradziadka” 
Szczegółowy program realizowany danego dnia:
PONIEDZIAŁEK
Zapoznanie się uczestników półkolonii, ustalenie zasad i regulaminu, zapoznanie się uczestników z terenem MWR- odkrywamy piękno mazowieckiej wsi, zabawy 
animacyjno- integracyjne na powietrzu.
WTOREK
Znalezienie pamiętnika Pradziadka Antoniego i pomoc w odnalezieniu zaginionych wskazówek prowadzących do tajemniczej skrzyni Pradziadka. Podchody na terenie MWR, liczne zabawy animacyjne oraz sportowe. 
ŚRODA
Odkrycie pierwszej zagadki z pamiętnika Pradziadka Antoniego związaną z tajemniczym młynem. Uczymy się rozpoznawać ziarno kłosów. Tworzymy pracę plastyczną z masy solnej. Zdobycie tytułu młynarza półkolonii MWR- testy sprawnościowe.
CZWARTEK
Odnalezienie kolejnych wskazówek z pamiętnika Pradziadka Antoniego w magicznym stawie. Poznajemy podwodny świat z pomocą rad mieszkańców stawu- odnajdujemy część zaginionej mapy. Doświadczenia naukowe związane z wodą.
PIĄTEK
Turniej na zdobycie Certyfikatu Pradziadka. Zabawy sportowe, animacyjne, umysłowe.
Dzieci nauczą się niegdyś niezbędnych czynności takich jak: noszenia wody w wiadrach, robienia sznurka, pieczenia chleba.
PONIEDZIAŁEK
Wykonanie według pamiętnika Pradziadka Antoniego własnej zabawki, oraz zapoznanie się z tradycją i zwyczajami mazowieckiej wsi. Dzieci zapoznają się z  bohaterami z baśni naszych Pradziadków. Praca plastyczna:”Mój baśniowy bohater”. Rozwiązywanie tajemniczych szyfrów z gwary naszych Pradziadków.
WTOREK
Tropienie śladów dzikich zwierząt na terenie MWR. Pomoc w odnalezieniu zaginionych owiec Pastuszka. Mali detektywi mają  za zadanie dotarcie do wyznaczonego na mapie miejsca z pomocą kompasów zrobionych własnoręcznie.
ŚRODA
Ostatnie zadanie z pamiętnika Pradziadka Antoniego. Podchody na terenie MWR z leśną nimfą. Rozwiązanie licznych zagadek, zadań sprawnościowych. Nauka zasad zachowania w lesie. Odnalezienie skarbu Pradziadka Antoniego. Odkrycie jego pamiątek z przeszłości.
CZWARTEK
Cudowny dzień przy ognisku. Dzieci własnoręcznie przygotują tradycyjne danie wiejskie z przepisu  Prababci Stasi: pieczone ziemniaczki oraz wiejskie kiełbaski. Zapoznajemy zwyczaje Nocy Świętojańskiej: plecenie wianków, puszczanie ich na wodzie, tańce przy ognisku, nauka piosenek ludowych.
PIĄTEK
Potańcówka- wybór mistera i miss półkolonii w MWR. 
Konkurs”Mam Talent”. Rozdanie dyplomów, nagród. Turnieje sportowe: zbijak, skoki w workach, przeciąganie liny, przejście przez linę itp.
 
UWAGA!
 
ZE WZGLĘDU NA NIESPRZYJAJĄCE WARUNKI POGODOWE PROGRAM MOŻE ULEC ZMIANIE.
 
NA PÓŁKOLONIĘ NALEŻY ZABRAĆ :
Wygodne ubranie(na cebulkę), wygodne buty, kurtkę przeciwdeszczową, czapkę z daszkiem, mały plecak.
 
Drodzy Państwo- organizatorami kolonii i półkolonii dla dzieci są: Studio Edukacji Artystycznej i Organizacji Imprez ,,Pinezka"  i Stowarzyszenie Animacji Społeczno-Kulturalnych "Jestem" zarejestrowane w KRS po nr 0000216203, które od 11 lat działa w obszarze edukacji i wychowania na rzecz dzieci i młodzieży a także jako organizator wypoczynku letniego o zimowego dla dzieci i młodzieży. Nasze kolonie są zgłaszane do Mazowieckiego Kuratorium Oświaty i znajdują się w ogólnopolskiej bazie wypoczynku dzieci i młodzieży MEN.
 
Powrót to listy
Zobacz także
EFRR1
Zapraszamy do MWR
trip a
warto zwiedzic
noclegowo.pl
Newsletter Jeżeli chcesz otrzymywać aktualne informacje z Muzeum Wsi Radomskiej podaj poniżej swój adres e-mail:
Newsletter
wersja html wersja tekstowa