Płyta śpiewaczki Marii Siwiec

data utworzenia:
Płyta śpiewaczki Marii Siwiec

Stowarzyszenie Akademia Łucznica, we współpracy z Samorządem Województwa Mazowieckiego wydało płytę Marii Siwiec, śpiewaczki z Gałek Rusinowskich koło Przysuchy, prezentującą tradycyjny śpiew i muzykę instrumentalną z pogranicza Radomsko-Opoczyńskiego. Jest to pierwsza z planowanej serii płyt "Krainy Muzyczne", która poświęcona będzie mistrzom muzyki tradycyjnej z terenu województwa Mazowieckiego.

Na płycie usłyszymy towarzyszących Marii Siwiec - Piotra Gacę ze Rdzowa (skrzypce, śpiew, opowieści) oraz uczniów: Agnieszkę Niwińską (bęben obręczowy, baraban), Mateusza Niwińskiego (skrzypce, basy, bęben obręczowy), Marizę Nawrocką (basy, śpiew), Zuzannę Zimończyk (trąbka) i Jakuba Zimończyka (harmonia trzyrzędowa).

Płytę można odebrać odwiedząjąc Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze.

Zapraszamy również na spotkanie promujące płytę, które odbędzie się 10 lutego (piątek) o godzinie 17.00 w siedzibie Muzeum w Przysusze. Marii Siwiec towarzyszyć bedzie kapela Zawołany Skład Weselny.