Jubileuszowa publikacja w Muzeum

Autor: A. Zarychta-Wójcicka data utworzenia:
Jubileuszowa publikacja w Muzeum

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysusze

Publikacja towarzyszy jubileuszowej wystawie „100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysusze”. Zawiera historię przysuskiej straży w latach 1917-2017, napisaną w oparciu o materiały archiwalne, relacje druhów i ich rodzin. Cennym uzupełnieniem dokumentacji historycznej są fotografie ze zbiorów prywatnych mieszkańców Przysuchy i Końskich. W wydawnictwie umieszczono także wspomnienia strażaków z lat 1960-2017 oraz Aneks źródłowy zawierający materiały z posiedzeń władz samorządowych Przysuchy, Skrzyńska z lat 1957-1962 oraz raporty OSP w Przysusze z okresu 2005-2012.

Autor:  Agnieszka Zarychta-Wójcicka, Dominika Lefek

Wydawca: Muzeum Wsi Radomskiej

Rok wydania: 2017

Objętość: 120  stron