Dni Kolbergowskie 2017

Autor: A. Zarychta-Wójcicka, fot. K. Markiewicz, A. Zarychta-Wójcicka data utworzenia:
Dni Kolbergowskie 2017

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z 58. Dni Kolbergowskich. Goście, którzy przybyli na przegląd i koncerty w parku miejskim, chętnie zwiedzali także naszą Placówkę. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych cieszyła się wystawa multimedialna "Oskar Kolberg. Życie i dzieło", jubileuszowa ekzpozycja "100-lecie Ochotniczej Strazy Pożarnej w Przysusze" oraz muzealne wydawnictwa regionalne. Przed budynkiem liczne grono widzów zgromadził Krystian Pisowicz z Krakowa, który prowadził warsztaty wikliniarskie, podczas których prezentował różne techniki plecionkarskie wykorzystywane przy wyrobie koszyków.

Po występie Kapeli "Ciekoty" z Kielecczyzny Przewodniczący Jury XVIII Mazowieckiego Przeglądu Folkloru - 58. Dni Kolbergowskich, odczytał listę solistów, kapel i zespołych, które otrzymały nagrody i wyróżnienia. Na tegorocznym festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą (23-25 czerwca) nasz region będą reprezentowali:

W kategorii Soliści, instrumentaliści:

• Bogusława Grzywacz z Gałek Rusinowskich
  • Władysław Gawęda z Wysokiej, gm. Szydłowiec
  • Tadeusz Sałbut ze Zwolenia

W kategorii Kapele:

• Kapela Stanisława Kotkowskiego ze Strzałkowa
  • Kapela Henryka Gwiazdy z Ligęzowa, gm. Klwów

oraz w kategorii Folklor Kontynuacja:

• Kapela Tadeusza Jedynaka z Przystałowic Małych

W kategorii Zespoły śpiewacze:

• "Gołcunecki" z Gałek Rusinowskich
  • "Tymienianki" z Tymienicy, gm. Chotcza.