58. Dni Kolbergowskie

Autor: D.L., A.Z.-W. data utworzenia:
58. Dni Kolbergowskie

„XVIII Mazowiecki Przegląd Folkloru – 58. Dni Kolbergowskie” to coroczny przegląd autentycznego folkloru z regionu radomskiego. Program tegorocznej imprezy w Parku Miejskim przedstawia się następująco:

9:40 - Przegląd kapel i śpiewaków ludowych część I

14:00 - Otwarcie 58. Dni Kolbergowskich

14:15 - Występ Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca "Lachy" z Nowego Sącza

15:00 - Przegląd kapel i śpiewaków ludowych część II 17:00 - Występ kapeli "Ciekoty"

18:00 - Ogłoszenie wyników przeglądu i wręczenie nagród

Organizatorami tegorocznego przeglądu są: Towarzystwo Kulturalne im. Oskara Kolberga w Przysusze, Urząd Gminy i Miasta Przysucha, Dom Kultury w Przysusze, przy współpracy Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki”. Przegląd został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego. Patronat medialny sprawują: Informator Przysuchy oraz Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Kielcach „Radio Kielce”.

Gość specjalny tegorocznego Przeglądu - Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Lachy"z Nowego Sącza, został utworzony w 1956 roku z inicjatywy sądeckich spółdzielców. W 2007 roku otrzymał Nagrodę im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej".

Zapraszamy do odwiedzenia w tym Dniu Muzeum im. Oskara Kolberga i obejrzenia naszych ekspozycji: * wystawa biograficzna "Oskar Kolberg (1814-1890). Etnograf, folklorysta, kompozytor" * wystawa multimedialna "Dzieło Oskara Kolberga. Podstawą źródłowa i inspiracja" * wystawa czasowa "100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysusze". W Kasie MOK mozna nabyć regionalne publikacje i płyty CD z różnorodną muzyką ludową. Przed Muzeum zainstalowano podest do tańca.